Oferta dla Pacjentów – Pro-Medica Warszawa

Podejrzewasz u siebie lub bliskiej osoby obturacyjny bezdech senny? A może to Twój partner lub partnerka zwracają Ci uwagę na niepokojące objawy takie jak uporczywe chrapanie i zatrzymanie oddechu podczas snu? Nie lekceważ tych sygnałów! Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację ze specjalistą. Jeśli lekarz będzie podejrzewał u Ciebie bezdech senny – zaleci wykonanie badania.

Twoja sypialnia zamiast szpitala. Badanie wykonasz w domu na naszym profesjonalnym urządzeniu. Otrzymasz prosty w obsłudze, komfortowy poligraf dedykowany do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu. Urządzenie dotrze do Ciebie odpowiednio skonfigurowane i gotowe do pracy. Dzięki temu oszczędzisz sobie stresu i trudności z zaśnięciem w szpitalu, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wynik. Wystarczy, że wykonasz wszystkie kroki z instrukcji i położysz się spać, a po przebudzeniu odłączysz urządzenie.

Skutkami nieleczonego bezdechu są: chroniczne zmęczenie, problemy z koncentracją, słabsze libido, uciążliwe chrapanie i… krótsze życie. Bezdechu nie da się wyleczyć, ale warto stosować terapię CPAP, uważaną za najskuteczniejszą w leczeniu bezdechu sennego. Pomagamy dobrać optymalne urządzenie marki CPAP i uzyskać refundację NFZ.

Jak wygląda leczenie bezdechu? Najskuteczniejszą metodą leczenia obturacyjnego bezdechu sennego jest terapia CPAP. Metoda ta zapewnia drożność dróg oddechowych podczas snu, zmniejsza wysiłek oddechowy i usprawnia pracę serca. Aparat generując dodatnie ciśnienie terapeutyczne, nie dopuszcza do zapadania się dróg oddechowych. Eliminuje spłycenia oddechu, którym najczęściej towarzyszy dźwięk chrapania, oraz zapobiega zapadaniu się dróg oddechowych – bezdechowi. Dzięki terapii CPAP pozbędziesz się senności w ciągu dnia i zmniejszysz ryzyko pojawienia się chorób powiązanych, takich jak nadciśnienie tętnicze oraz choroby serca. Do diagnozy bezdechu sennego niezbędny jest specjalistyczny aparat, który precyzyjnie odczyta Twój oddech podczas snu oraz wykwalifikowany specjalista, który przeanalizuje dane i wdroży dedykowaną terapię. My – kierując się doświadczeniem i troską o Twoje zdrowie – przeprowadzimy Cię przez cały proces od badania do skutecznej terapii.

Ile potrwa terapia? Całkowite wyleczenie bezdechu sennego jest niemożliwe, co nie oznacza, że leczenie nie jest konieczne. Tylko nieprzerwane stosowanie terapii CPAP umożliwia powstrzymanie destrukcyjnego wpływu choroby na organizm. Nasz wykwalifikowany zespół udzieli Ci niezbędnych informacji. Dbamy o to, by leczenie naszych pacjentów przebiegało komfortowo i w jasny dla nich sposób.